...to obecnie dziesieć osób, cztery osoby personelu pomocniczego oraz sześciu lekarzy weterynarii, w tym jeden z tytułem doktorskim i dwóch z tytułami specjalistów, to nasz obecny skład.
Kładziemy ogromny nacisk na swoje umiejętności zawodowe i nieustanne pogłębianie wiedzy. Standardem w naszej pracy jest ciągłe podnoszenie naszych umiejętności przez naszych lekarzy i personel pomocniczy poprzez uczestnictwo w kursach specjalistcznych, sympozjach i kongresach naukowych.
W razie potrzeby współpracujemy z wysokiej klasy specjalistycznymi ośrodkami, które konsultują kierowanych przez nas pacjentów. Chcemy mieć zawsze pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań by pomóc naszym czworonożnym podopiecznym.
Bardzo cieszą nas osiągane sukcesy, których miarą jest dla nas stale zwiększająca się liczba klientów korzystających z usług naszej Lecznicy. Mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy i dalszego podnoszenia naszych kwalifikacji.
Tradycje weterynaryjne w naszej rodzinie sięgają lat 20’ ubiegłego wieku.
Dziadek założyciela Lecznicy, Dr Jana Serwina był znanym w swojej miejscowości felczerem, trudnił się leczeniem bydła i koni. Ojciec dr Jana – Stanisław Serwin był tzw. przodownikiem weterynaryjnym ( od roku 1945 ), zaś w roku 1951 w zamian za szerokie zasługi w zwalczaniu choroby zakaźnej bydła – pryszczycy na terenie powiatu wadowickiego otrzymuje skierowanie na studia weterynaryjne we Wrocławiu. Niestety trudna sytuacja nie pozwala mu na rozpoczęcie studiów, pozostaje przodownikiem weterynaryjnym, przechodzi kurs trichinoskopii (wykrywanie włośnicy), przez wiele lat pracuje jako inseminator.
Miłość do weterynarii i tęsknota za niezrealizowanymi marzeniami, by stać się lekarzem weterynarii, motywują go do wysłania na studia weterynaryjne swojego młodszego brata Jana Serwina (wuja obecnego założyciela ). Jan Serwin, rozpoczyna studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1952, kończy je zaś w roku 1958. Jego kariera zawodowa przebiegała w całości na Podhalu. Przez wiele lat pozostaje kierownikiem lecznicy dla zwierząt w Nowym Targu, aż do śmierci w 1989 roku. Był bardzo cenionym lekarzem zajmującym się w głównej mierze ukochanymi przez mieszkańców Podhala końmi.
Założyciel Lecznicy Weterynaryjnej w Nowym Sączu, dr Jan Serwin wychowywał się w środowisku weterynaryjnym od dziecka. Wybór kierunku kształcenia był więc realizacją własnych zainteresowań, spełnieniem rodzinnych marzeń i tradycji. Podejmuje studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1970, by ukończyć je z wyróżnieniem w roku 1976. Lecznica Weterynaryjna SERWIN powstała w 1989 roku jako pierwsza w Małopolsce prywatna lecznica dla zwierząt.
Początki działalności prywatnej to walka z biurokratycznymi przeszkodami, brakiem zaplecza diagnostycznego, praktycznie nie istniejącym profesjonalnym zaopatrzeniem lecznic weterynaryjnych. Stopniowo zwiększająca się liczba pacjentów, uzupełnianie wyposażenia lecznicy, coraz większe uznanie na rynku lokalnym, jak również nieustanna dążność właściciela do coraz szerszej palety usług i powiększania swojej wiedzy zaowocowały dynamicznym rozwojem który trwa do dnia obecnego.
Lekarz weterynarii, specjalista chirurg, specjalista radiolog.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, były asystent w Katedrze Anatomii i Histologii Wydziału Weterynarii we Wrocławiu. Autor kilku publikacji naukowych zakresu anatomii okresu prenatalnego. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej 2006- (choroby zakaźne zwierząt).
Specjalista chirurgii weterynaryjnej (2013). W trakcie stażu klinicznego odbył trzymiesięczną praktyke chirurgiczną w Katedrze Chirurgii UP we Wrocławiu.
W lecznicy zajmuje się głównie chirurgią i ortopedią małych zwierząt, rozrodem psów, diagnostyka obrazową – RTG/USG.
Pasjonat motoryzacji,narciarstwa i dalekich podróży zwłaszcza do Azji.
Dr nauk weterynaryjnych, specjalista chorób gołębi, medycyna zwierząt gospodarskich
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Praca doktorska dotycząca chorób pasożytniczych zwierząt z 1984 r. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej (choroby zakaźne zwierząt). Posiada uprawnienia biegłego sądowego ds. weterynarii przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, autor kilku publikacji i doniesień naukowych. W lecznicy zajmuje się chorobami ptaków i zwierząt egzotycznych, interną małych zwierząt. Interesuje się literaturą związaną z II wojna światową, geografią i wędkarstwem. Miłośnik sądeckiej sztuki ludowej.
Lekarz weterynarii, stomatologia , chirurgia
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Ukończyła kilkustopniowy kurs stomatologii weterynaryjnej PSLWMZ ciągle zdobywając wiedzę i doskonaląc swoje umiejętności z tego zakresu. Obecnie Pani Doktor rozpoczęła studia specjalizacyjne z chirurgii weterynaryjnej. W naszej lecznicy wykonuje zabiegi stomatologiczne oraz chirurgiczne.
Odbywała praktyki w licznych renomowanych poznańskich placówkach weterynaryjnych oraz w kanadyjskim Hasting Veterinary Hospital podglądając najwyższe standardy leczenia. Całym sercem angażuje się w pomoc bezdomnym psom i kotom.
Jej empatycznie podejście sprawia, że potrafi z łatwością nawiązać relacje zarówno z pacjentami, jak i ich właścicielami. Zawsze uśmiechnięta, troskliwa i pełna zrozumienia, dopieszcza każdego pacjenta. To profesjonalistka, której praca opiera się nie tylko na fachowej wiedzy, ale również na sercu i pasji do zwierząt. W wolnym czasie oddaje się przede wszystkim pieszym wycieczkom po polskich górach lub wyjeżdża na weekendowy city break.
Lekarz weterynarii, kardiolog, internista.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.
Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z warszawskich przychodni. Stale doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach głównie z zakresu kardiologii i okulistyki. Ponadto jest dyplomowanym zoopsychologiem.
W Lecznicy odpowiada za pacjentów kardiologicznych, dermatologicznych, okulistycznych i internistycznych.
Lekarz weterynarii
Justyna Sułkowska, z pełnym oddaniem wkracza na ścieżkę służby zdrowia zwierząt po ukończeniu studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie.
Justyna Sułkowska to nie tylko absolwentka weterynarii, ale także doświadczony zootechnik z imponującym stażem.
Zanim wzbogaciła swoją wiedzę na studiach, spędziła 10 lat w różnych lecznicach, zdobywając cenne doświadczenie.
Jej profesjonalizm w lecznicy wsparty jest ogromnym sercem, które bije dla dobra każdego pacjenta.
Jej praca nie tylko toczy się w gabinecie, ale stanowi ciepłą opowieść o miłości do zwierząt, która wykracza poza granice obowiązków zawodowych.
lekarz weterynarii, okulista
Ukończyła studia weterynaryjne w 2017 roku, doświadczenie początkowo zdobywała w dwóch największych klinikach całodobowych w Krakowie, pracując jako lekarz internista oraz critical care i emergency. W 2020 odbyła studia podyplomowe z zakresu okulistyki w Hiszpanii prowadzone przez specjalistów ECVO i ACVO, których zakres obejmował zarówno część teoretyczną jak i praktyczną w tym mikrochirurgię. Następnie odbyła liczne kursy pod okiem dr Garncarza-panelisty ECVO. W 2022 odbyła 3 tygodniowe szkolenie w USA, prowadzone przez ACVO, uczestniczy stale w konferencjach tematycznych. Do najświeższych szkoleń należy kurs z zakresu elektroretinografii, oraz specjalistyczny kurs z zakresu chorób siatkówki w EduEyeVet. Pani doktor regularnie wyjeżdża na staże zagraniczne, które już odbyła w Barcelonie, Walencji, San Giovanni in Persicetto. Wszystkie staże prowadzone były przez specjalistów ECVO. W Polsce również uczy się od najlepszych, uczestnicząc w stażach m.in. u dr Pawła Stefanowicza. W najbliższym czasie planuję dalszy rozwój w postaci rozwinięcia umiejętności chirurgicznych-chirurgia zaćmy oraz staż w Walencji u dr Angela Ortillesa-specjalisty ECVO.
Prywatnie pani dr jest pasjonatką szybkich samochodów, a na torach wyścigowych wyżywa się w pełni, tak by ze spokojem i profesjonalizmem móc się zająć swoimi podopiecznymi.
Lekarz weterynarii, internista, chirurgia
Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, zdobywając tytuł lekarza weterynarii. Po zakończeniu studiów przez trzy lata pracowała jako lekarz weterynarii zdobywając cenne doświadczenie i doskonaląc swoje umiejętności.
Specjalizuje się w medycynie ratunkowej, chirurgii oraz diagnostyce obrazowej, co stanowi główny zakres jej pracy w naszej lecznicy. Nieustannie dąży do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w tych dziedzinach, aby zapewnić Państwa pupilom najlepszą możliwą opiekę.
Prywatnie jest właścicielką uroczego psa o imieniu Snoopie. Wolny czas spędza na wędrówkach górskich, biegach przeszkodowych oraz grze na pianinie, co czyni ją osobą wszechstronną i pełną pasji.
Lekarz weterynarii, spec. chorób zwierząt nieudomowionych
Pani Doktor jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz posiada specjalizacje "Chorób Zwierząt Nieudomowionych" uzyskaną w SGGW w Warszawie. Ponadto uczestniczyła w wielu szkoleniach i kongresach, takich jak m.in: Stany nagłe u królików i gryzoni , Chirurgia miękka jamy brzusznej, USG małych ssaków, zaburzenia behawioralne.
Doktor Magdalena prowadzi specjalistyczne konsultację z zakresu:
- Stomatologii i internistyki dla królików, gryzoni, jeży, fretek
- Chirurgii małych ssaków
Asystentka weterynaryjna, recepcja.
Nieoceniona wszechstronna pomoc w naszej lecznicy.
Służy pomocą zarówno naszym pacjentom jak i w gabinecie przy boku lekarza. Z miłością dba o detale, zarówno w obszarze administracyjnym, jak i w opiece nad podopiecznymi.
Jej praca to nie tylko obowiązki, jej zaangażowanie napędzane jest głębokim uczuciem do zwierząt.
Technik weterynarii, rehabiltacja
Gabriela technik o wielkim sercu do zwierząt. .
W naszej lecznicy zajmuje się również rehablitacją zwierząt po zabiegach chirurgicznych.
Poza godzinami pracy, zajmuje się również usługami groomerskimi, co idealnie wpisuje się w jej miłość do zwierząt
Technik weterynarii
Niezwykle empatyczny i troskliwy, zaangażowany w opiekę nad naszymi pacjentami. W Lecznicy odpowiada za pacjentów w naszym szpitalu, jak również stanowi nieodłączny personel naszej sali operacyjnej. Jest miłośnikiem motoryzacji, prywatnie właściciel trzech kotów.
Urocza twarz naszej recepcji. To często jej głos słyszycie Państwo w słuchawce telefonu dzwoniąc do lecznicy. Chętnie doradzi Wam w sprawach podstawowej profilaktyki Państwa pupili oraz w doborze najwyższej jakości karm. Prywatnie zajmuje się modą i social mediami. Właścicielka zwariowanej goldenki Koki.
technik weterynarii
Ukończyła technikum weterynaryjne w TEB Edukacja.
Jej pasja do zwierząt przejawia się na co dzień - jest nie tylko świetna w swojej dziedzinie, ale również osobą o wielkim sercu.
Weronika regularnie angażuje się w akcje pomocowe dla bezdomnych kotów i psów. Jej poświęcenie dla zwierząt jest wyjątkowe, czego dowodem jest fakt, że sama adoptowała już kilka bezdomnych zwierząt, dając im nowy, kochający dom.
Technik weterynarii
Agnieszka to technik nie tylko z powodu pracy ale przede wszystkim ogromnej pasji. Miłośniczka wszystkich czworonogów, tych małych i tych dużych. Możecie ją Państwo spotkać w gabinecie asystującą przy badaniach lub opiekującą się chorymi zwierzakami w szpitalu. Jest prawą ręką naszych lekarzy weterynarii. Wolny czas z ogromną przyjemnością spędzałaby na padoku ponieważ jest również dyplomowanym technikiem hodowli koni.
« poprzednia | 1 | następna » |