Nowy Sącz ul. Dojazdowa 3
 kontakt@lecznicaserwin.pl
 18 441 17 80

O nas

Nasz zespół

...To obecnie dziewięć osób, cztery osoby personelu pomocniczego oraz pięciu lekarzy weterynarii, w tym jeden z tytułem doktorskim i dwóch z tytułami specjalistów, to nasz obecny skład. Kładziemy ogromny nacisk na swoje umiejętności zawodowe i nieustanne pogłębianie wiedzy. Standardem w naszej pracy jest  ciągłe podnoszenie naszych umiejętności przez naszych lekarzy i personel pomocniczy poprzez  uczestnictwo w kursach specjalistcznych, sympozjach i kongresach naukowych.

04s

W razie potrzeby współpracujemy z wysokiej klasy specjalistycznymi ośrodkami, które konsultują kierowanych przez nas pacjentów. Chcemy mieć zawsze pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań by pomóc naszym czworonożnym podopiecznym.

Bardzo cieszą nas osiągane sukcesy, których miarą jest dla nas stale zwiększająca się liczba klientów korzystających z usług naszej Lecznicy. Mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy i dalszego podnoszenia naszych kwalifikacji.

Historia

Tradycje weterynaryjne w naszej rodzinie sięgają lat 20’ ubiegłego wieku.

Dziadek założyciela Lecznicy, Dr Jana Serwina był znanym w swojej miejscowości felczerem, trudnił się leczeniem bydła i koni. Ojciec dr Jana – Stanisław Serwin był tzw. przodownikiem weterynaryjnym ( od roku 1945 ), zaś w roku 1951 w zamian za szerokie zasługi w zwalczaniu choroby zakaźnej bydła – pryszczycy na terenie powiatu wadowickiego otrzymuje skierowanie na studia weterynaryjne we Wrocławiu. Niestety trudna sytuacja nie pozwala mu na rozpoczęcie studiów, pozostaje przodownikiem weterynaryjnym, przechodzi kurs trichinoskopii (wykrywanie włośnicy), przez wiele lat pracuje jako inseminator.

Miłość do weterynarii i tęsknota za niezrealizowanymi marzeniami, by stać się lekarzem weterynarii, motywują go do wysłania na studia weterynaryjne swojego młodszego brata Jana Serwina (wuja obecnego założyciela ). Jan Serwin, rozpoczyna studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1952, kończy je zaś w roku 1958. Jego kariera zawodowa przebiegała w całości na Podhalu. Przez wiele lat pozostaje kierownikiem lecznicy dla zwierząt w Nowym Targu, aż do śmierci w 1989 roku. Był bardzo cenionym lekarzem zajmującym się w głównej mierze ukochanymi przez mieszkańców Podhala końmi.

Założyciel Lecznicy Weterynaryjnej w Nowym Sączu, dr Jan Serwin wychowywał się w środowisku weterynaryjnym od dziecka. Wybór kierunku kształcenia był więc realizacją własnych zainteresowań, spełnieniem rodzinnych marzeń i tradycji. Podejmuje studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1970, by ukończyć je z wyróżnieniem w roku 1976. Lecznica Weterynaryjna SERWIN powstała w 1989 roku jako pierwsza w Małopolsce prywatna lecznica dla zwierząt.

Początki działalności prywatnej to walka z biurokratycznymi przeszkodami, brakiem zaplecza diagnostycznego, praktycznie nie istniejącym profesjonalnym zaopatrzeniem lecznic weterynaryjnych. Stopniowo zwiększająca się liczba pacjentów, uzupełnianie wyposażenia lecznicy, coraz większe uznanie na rynku lokalnym, jak również nieustanna dążność właściciela do coraz szerszej palety usług i powiększania swojej wiedzy zaowocowały dynamicznym rozwojem który trwa do dnia obecnego.

Dr nauk weterynaryjnych, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Praca doktorska dotycząca chorób pasożytniczych zwierząt z 1984 r. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej (choroby zakaźne zwierząt). Posiada uprawnienia biegłego sądowego ds. weterynarii przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, autor kilku publikacji i doniesień naukowych. W lecznicy zajmuje się chorobami ptaków i zwierząt egzotycznych, interną małych zwierząt. Interesuje się literaturą związaną z II wojna światową, geografią i wędkarstwem. Miłośnik sądeckiej sztuki ludowej.

Lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, były asystent w Katedrze Anatomii i Histologii Wydziału Weterynarii we Wrocławiu. Autor kilku publikacji naukowych zakresu anatomii okresu prenatalnego. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej 2006- (choroby zakaźne zwierząt).

Specjalista chirurgii weterynaryjnej (2013). W trakcie stażu klinicznego  odbył trzymiesięczną praktyke chirurgiczną w Katedrze Chirurgii UP we Wrocławiu. Ponadto odbywał staż kliniczny pod okiem Doktora Janusza Bieżyńskiego jednego z najbardziej wybitnych chirurgów weterynaryjnych w Polsce, w prywatnej przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu (2013-2014). W 2014 ukończył indywidualny kurs kliniczny z zakresu znieczuleń wziewnych i anestezjologii i intensywnej terapii pod okiem Doktora Piotra Skrzypczaka z Katedry Chirurgii we Wrocławiu

 W lecznicy zajmuje się głównie chirurgią i ortopedią małych zwierząt, rozrodem psów, diagnostyka obrazową – RTG/USG.

Pasjonat motoryzacji,narciarstwa i dalekich podróży

Lekarz weterynarii w naszym zespole od 2014 r. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie.Zawodowo interesuje się przede wszystkim interną,diagnostyka laboratoryjną - zwłaszcza światem pod mikroskopem oraz radiologią weterynaryjną.Na tym jednak nie poprzestaje i pilnie poszerza swoją wiedzę z zakresu diagnostyki, leczenia drobnych ssaków i innych zwierząt egzotycznych – nawet najmniejsi pacjenci mogą liczyć na jej fachową pomoc.

Prywatnie miłośniczka i posiadaczka 2 kotów,2 świnek morskich, szczurów.

 

Asystentka weterynaryjna,rehabilitantka.

W naszej przychodni pracuje na stanowisku asystentki weterynaryjnej, zajmuje się także obsługą recepcji. Do jej zadań należy m.in.: rejestracja pacjentów, umawianie wizyt i zabiegów, wykonywanie czynności laboratoryjnych w zakresie badań krwi i moczu zwierząt, wykonywanie czynności pomocniczych podczas weterynaryjnych zabiegów leczniczych i chirurgicznych, kontrola pacjentów w trakcie i po operacji, opieka nad pacjentami przebywającymi w szpitalu. Zajmuje się rehabilitacją i fizjoterapią.Doskonale i fachowo zajmuje się hospitalizowanymi zwierzętami. Jest niezastąpionym pomocnikiem lekarzy w naszej lecznicy. Służy pomocą w doborze prawidłowego żywienia psów . Prywatnie miłośniczka zwierząt , jest właścicielką dwóch psów oraz kota .

Anna Prostko – lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z warszawskich przychodni. Stale doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach głównie z zakresu kardiologii i okulistyki. Ponadto jest dyplomowanym zoopsychologiem. W Lecznicy odpowiada za pacjentów kardiologicznych i internistycznych

Asystentka weterynaryjna, recepcja.

Nieoceniona wszechstronna pomoc w naszej lecznicy.

Odpowiada za pierwszy kontakt z naszymi klientami, zarówno osobisty jak i telefoniczny.

Służy pomocą zarówno naszym pacjentom jak i w gabinecie przy boku lekarza.

Udziela porad pielęgnacyjnych oraz dobiera odpowiednie diety dla czworonogów.

Z chęcią znajdzie dla państwa dogodny termin najbliższej wizyty u danego lekarza.

Miłośniczna zwierząt juz od najmłodszych lat.

Posiadaczka jednego psa rasy Shih-Tzu, opiekuje się i dokarmia dwa psy i trzy koty.

W czasie wolnym interesuje sie modą oraz aktywnie uprawia sport.

 

 

 

« poprzednia 1 następna »