O nas
...to obecnie dziesieć osób, cztery osoby personelu pomocniczego oraz sześciu lekarzy weterynarii, w tym jeden z tytułem doktorskim i dwóch z tytułami specjalistów, to nasz obecny skład.
Kładziemy ogromny nacisk na swoje umiejętności zawodowe i nieustanne pogłębianie wiedzy. Standardem w naszej pracy jest ciągłe podnoszenie naszych umiejętności przez naszych lekarzy i personel pomocniczy poprzez uczestnictwo w kursach specjalistcznych, sympozjach i kongresach naukowych.
W razie potrzeby współpracujemy z wysokiej klasy specjalistycznymi ośrodkami, które konsultują kierowanych przez nas pacjentów. Chcemy mieć zawsze pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań by pomóc naszym czworonożnym podopiecznym.
Bardzo cieszą nas osiągane sukcesy, których miarą jest dla nas stale zwiększająca się liczba klientów korzystających z usług naszej Lecznicy. Mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy i dalszego podnoszenia naszych kwalifikacji.
Tradycje weterynaryjne w naszej rodzinie sięgają lat 20’ ubiegłego wieku.
Dziadek założyciela Lecznicy, Dr Jana Serwina był znanym w swojej miejscowości felczerem, trudnił się leczeniem bydła i koni. Ojciec dr Jana – Stanisław Serwin był tzw. przodownikiem weterynaryjnym ( od roku 1945 ), zaś w roku 1951 w zamian za szerokie zasługi w zwalczaniu choroby zakaźnej bydła – pryszczycy na terenie powiatu wadowickiego otrzymuje skierowanie na studia weterynaryjne we Wrocławiu. Niestety trudna sytuacja nie pozwala mu na rozpoczęcie studiów, pozostaje przodownikiem weterynaryjnym, przechodzi kurs trichinoskopii (wykrywanie włośnicy), przez wiele lat pracuje jako inseminator.
Miłość do weterynarii i tęsknota za niezrealizowanymi marzeniami, by stać się lekarzem weterynarii, motywują go do wysłania na studia weterynaryjne swojego młodszego brata Jana Serwina (wuja obecnego założyciela ). Jan Serwin, rozpoczyna studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1952, kończy je zaś w roku 1958. Jego kariera zawodowa przebiegała w całości na Podhalu. Przez wiele lat pozostaje kierownikiem lecznicy dla zwierząt w Nowym Targu, aż do śmierci w 1989 roku. Był bardzo cenionym lekarzem zajmującym się w głównej mierze ukochanymi przez mieszkańców Podhala końmi.
Założyciel Lecznicy Weterynaryjnej w Nowym Sączu, dr Jan Serwin wychowywał się w środowisku weterynaryjnym od dziecka. Wybór kierunku kształcenia był więc realizacją własnych zainteresowań, spełnieniem rodzinnych marzeń i tradycji. Podejmuje studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1970, by ukończyć je z wyróżnieniem w roku 1976. Lecznica Weterynaryjna SERWIN powstała w 1989 roku jako pierwsza w Małopolsce prywatna lecznica dla zwierząt.
Początki działalności prywatnej to walka z biurokratycznymi przeszkodami, brakiem zaplecza diagnostycznego, praktycznie nie istniejącym profesjonalnym zaopatrzeniem lecznic weterynaryjnych. Stopniowo zwiększająca się liczba pacjentów, uzupełnianie wyposażenia lecznicy, coraz większe uznanie na rynku lokalnym, jak również nieustanna dążność właściciela do coraz szerszej palety usług i powiększania swojej wiedzy zaowocowały dynamicznym rozwojem który trwa do dnia obecnego.