weterynarz Nowy Sącz lecznica weterynaryjna Nowy Sącz weterynarz Nowy Sącz
certyfikaty weterynarz ciekawe ogłoszenia sklep zoologiczny Nowy Sącz sklep zoologiczny Nowy Sącz

Ciekawe przypadki

Kamica pęcherza moczowego - znana acz zaskakująca
Kamica pęcherza moczowego - znana acz zaskakująca
W naszej pracy jesteśmy zaskakiwani codziennie. Tak było i tym razem gdy do naszej Lecznicy trafiła suczka rasy shi-tzu z krwiomoczem trwającym kilkanaście dni....
Pierwszy przypadek babeszjozy
Pierwszy przypadek babeszjozy
Babeszjoza jest chorobą wywoływaną przez pasożyty krwi – pierwotniaki z rodzaju Babesia. Do zarażenia psa dochodzi podczas żerowania zakażonego kleszcza. Pierwotniak dostaje się do krwi psa ze śliną kleszcza i natychmiast wnika do czerwonych krwinek (erytrocytów), gdzie bardzo szybko się namnaża. Dzieląc się powoduje mechaniczne zniszczenie tych krwinek. Erytrocyty pękają uwalniając pierwotniaki, które atakują następne krwinki.
Kot perski z
Kot perski z "dziurkami" w nerkach
PKD (Polycystic Kidney Disease), wielotorbielowatośc nerek    Jest  postępującą, genetyczną chorobą nerek .Charakteryzuje się obecnością wielu torbieli w każdej nerce (tj. dwustronnie). PKD jest chorobą najbardziej rozpowszechnioną wśród Persów w tym Himalayan . Spotykana jest również u innych gatunków zwierząt.
Mały golden z młodzieńczym zapaleniem tkanki łącznej
Mały golden z młodzieńczym zapaleniem tkanki łącznej
ROPOWICA MŁODOCIANYCH PSÓW/MŁODZIEŃCZE ZAPALENIE TKANKI ŁĄCZNEJ    ETIOLOGIA   Przyczyna choroby  jest nieznana,lecz pod uwagę brane jest podłoże immunologiczne jak również genetyczne.  1. Predyspozycje płci-większa częstotliwość występowania u samców 2. Predyspozycje wieku- najczęściej szczenięta w wieku od 3 do 4 miesięcy  3. Predyspozycje rasy – może wystąpić u szczeniąt każdej rasy ,predyspozycje mogą występować u jamników, golden retrievierów...
Owczarek collie po rozleglym urazie komunikacyjnym
Owczarek collie po rozleglym urazie komunikacyjnym
Pies, owczarek collie po rozleglym urazie komunikacyjnym, ze zlamaniem kosci podudzia. Zwierze tafilo do naszej Lecznicy na poczatku kweitnia b.r po uprzednich wizytach w innych przychodniach weterynaryjnych, oraz nieskutecznej probie stabilizacji zewnetrznej zlamania.
Beagle ze skomplikowanym wieloodłamowym złamaniem
Beagle ze skomplikowanym wieloodłamowym złamaniem
Suczka rasy beagle, ze skomplikowanym wieloodlamowym zlamaniem kosci promieniowej i lokciowej, po upadku ze znaczne wysokosci, skazana na eutanazje w innej przychodni weterynaryjnej.