weterynarz Nowy Sącz lecznica weterynaryjna Nowy Sącz weterynarz Nowy Sącz
certyfikaty weterynarz ciekawe ogłoszenia sklep zoologiczny Nowy Sącz sklep zoologiczny Nowy Sącz

Informacje o nas

Nasz zespół

Czterech lekarzy weterynarii, w tym jeden z tytyłem doktorskim i trzech z tytułami specjalistów, to nasz obecny zespół. Kładziemy ogromny nacisk na swoje umiejętności zawodowe i nieustanne pogłębianie wiedzy. Standardem kształcenia naszych lekarzy jest uczestnictwo w kursach specjalistcznych, sympozjach i kongresach naukowych. W razie potrzeby współpracujemy z wysokiej klasy specjalistycznymi ośrodkami, które konsultują kierowanych przez nas pacjentów. Chcemy mieć zawsze pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań by pomóc naszym czworonożnym podopiecznym.

Bardzo cieszą nas osiągane sukcesy, których miarą jest dla nas stale zwiększająca się liczba klientów korzystających z usług naszej Lecznicy. Mobilizuje nas to do jeszcze bardziej wytężonej pracy i dalszego podnoszenia naszych kwalifikacji.

Jan Serwin

Serwin JanDr nauk weterynaryjnych, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Praca doktorska dotycząca chorób pasożytniczych zwierząt z 1984 r. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej (choroby zakaźne zwierząt). Posiada uprawnienia biegłego sądowego ds. weterynarii przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, autor kilku publikacji i doniesień naukowych. W lecznicy zajmuje się chorobami ptaków i zwierząt egzotycznych, interną małych zwierząt. Interesuje się literaturą związaną z II wojna światową, geografią i wędkarstwem. Miłośnik sądeckiej sztuki ludowej.

Sławomir Mociak

Sławomir MociakLekarz weterynarii, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Swe doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w przychodniach weterynaryjnych na terenie Niemiec. W lecznicy zajmuje się interną, dermatologią, chorobami zakażnymi i chirurgią miękką małych zwierzat. Jego hobby to fotografia, muzyka alternatywna i turystyka górska.

Maciej Serwin

Maciej SerwinLekarz weterynarii, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, były asystent w Katedrze Anatomii i Histologii Wydziału Weterynarii we Wrocławiu. Autor kilku publikacji naukowych zakresu anatomii okresu prenatalnego. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej (choroby zakaźne zwierząt).

Specjalista chirurgii weterynaryjnej (2013). W trakcie stażu klinicznego  odbył trzymiesięczną praktyke chirurgiczną w Katedrze Chirurgii UP we Wrocławiu.   Ponadto odbywał staż kliniczny pod okiem Doktora Janusza Bieżyńskiego jednego z najbardziej wybitnych chirurgów weterynaryjnych w Polsce, w prywatnej przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu (2013-2014). W 2014 ukończył wraz z lek. wet Sławomirem Mociakiem indywidualny kurs kliniczny z zakresu znieczuleń wziewnych i anestezjologii i intensywnej terapii pod okiem Doktora Piotra Skrzypczaka z Katedry Chirurgii we Wrocławiu

 

 

 

W lecznicy zajmuje się interną małych zwierząt, rozrodem psów, diagnostyka obrazową – RTG/USG, oraz chirurgią Pasjonat motoryzacji i narciarstwa.

Gabriela Ciurej

Gabriela CiurejLekarz weterynarii absolwentka UP w Lublinie ( 2014). Ukonczyła kurs analityki klinicznej małych zwierząt.W lecznicy zajmuje się zwierzętami egzotycznymi, królikami i gryzoniami, oraz kardiologia małych zwierząt (EKG).

Andrzej Bochnak

Andrzej BochnakLekarz weterynarii, jest specjalistą w zakresie zwierząt hodowlanych oraz kierownikiem naszego odziału w Wieprzu koło Andrychowa. W codzinnej praktyce podejmuje najtrudniejsze wyzwania w zakresie m.in. chirurgii i rozrodzie bydła.

 

 

Izabela Bendyk

Izabela BendykAsystentka weterynaryjna. Ma doskonałe i ciepłe podejście do naszych pacjentów. Sprawuje bezpośrednią opieka nad zwierzętami przebywającymi w naszym szpitalu i zwierzętami po zabiegach operacyjnych. Jest koordynatorem procedur adopcyjnych w naszej Lecznicy. Prywatnie posiadaczka dwóch psów i trzech kotów, miłośniczka turystki i mody.

Mociak Katarzyna

Mociak Katarzynamgr. inż. zootechnik, technik weterynarii. Kierownik odziału na Królowej Jadwigi. Odpowiedzialna za zaopatrzenie naszych sklepów, oraz sklep internetowy.

 

Agnieszka Skoczeń

asystentka weterynaryjna. Agnieszka Skoczeń

 

Barbara Jelito

asystentka weterynaryjna. Barbara Jelito

 

Historia:

Tradycje weterynaryjne w naszej rodzinie sięgają lat 20’ ubiegłego wieku.

Dziadek założyciela Lecznicy, Dr Jana Serwina był znanym w swojej miejscowości felczerem, trudnił się leczeniem bydła i koni. Ojciec dr Jana – Stanisław Serwin był tzw. przodownikiem weterynaryjnym ( od roku 1945 ), zaś w roku 1951 w zamian za szerokie zasługi w zwalczaniu choroby zakaźnej bydła – pryszczycy na terenie powiatu wadowickiego otrzymuje skierowanie na studia weterynaryjne we Wrocławiu. Niestety trudna sytuacja nie pozwala mu na rozpoczęcie studiów, pozostaje przodownikiem weterynaryjnym, przechodzi kurs trichinoskopii (wykrywanie włośnicy), przez wiele lat pracuje jako inseminator.

Miłość do weterynarii i tęsknota za niezrealizowanymi marzeniami, by stać się lekarzem weterynarii, motywują go do wysłania na studia weterynaryjne swojego młodszego brata Jana Serwina (wuja obecnego założyciela ). Jan Serwin, rozpoczyna studnia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1952, kończy je zaś w roku 1958. Jego kariera zawodowa przebiegała w całości na Podhalu. Przez wiele lat pozostaje kierownikiem lecznicy dla zwierząt w Nowym Targu, aż do śmierci w 1989 roku. Był bardzo cenionym lekarzem zajmującym się w głównej mierze ukochanymi przez mieszkańców Podhala końmi.

Założyciel Lecznicy Weterynaryjnej w Nowym Sączu, dr Jan Serwin wychowywał się w środowisku weterynaryjnym od dziecka. Wybór kierunku kształcenia był więc realizacją własnych zainteresowań, spełnieniem rodzinnych marzeń i tradycji. Podejmuje studia weterynaryjne we Wrocławiu w roku 1970, by ukończyć je z wyróżnieniem w roku 1976.

Lecznica Weterynaryjna SERWIN powstała w 1989 roku jako pierwsza w małopolsce prywatna lecznica dla zwierząt.

Początki działalności prywatnej to walka z biurokratycznymi przeszkodami, brakiem zaplecza diagnostycznego, praktycznie nie istniejącym profesjonalnym zaopatrzeniem lecznic weterynaryjnych. Stopniowo zwiększająca się liczba pacjentów, uzupełnianie wyposażenia lecznicy, coraz większe uznanie na rynku lokalnym, jak również nieustanna dążność właściciela do coraz szerszej palety usług i powiększania swojej wiedzy zaowocowały dynamicznym rozwojem który trwa do dnia obecnego.